Alternatywne ładowanie telefonu

Bolączką smartfonów są słabe baterie. Skutkuje to koniecznością częstego ładowania – o ile nie jest to problem, jeżeli znajdujemy się w domu, biurze czy budynkach użyteczności publicznej, tak trudno zorganizować źródło prądu o napięciu 230V będąc poza miastem czy nawet w pojeździe komunikacji miejskiej. Oczywiście, istnieje już kilka rozwiązań tego problemu.

Znam osoby, które wyposażyły się w baterię zastępczą i noszą ją przy sobie niemal zawsze. To dość ciekawe rozwiązanie, ponieważ niemal od razu przywracamy do ‘życia’ nasz rozładowany telefon. Kłopotem jest samo noszenie baterii, bo przecież nie zawsze mamy ze sobą plecak czy torebkę, a miejsce w kieszeniach bywa ograniczone.

A co jeśli wyjedziemy poza miasto? Tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka, na nic nam dodatkowa bateria, która przedłuży żywotność telefonu o parę godzin. Dużo bardziej przydatne okażą się alternatywne źródła ładowania telefonu.

Najpopularniejszym z nich jest oczywiście ładowanie solarne. Wystarczy zakupić odpowiedni zestaw, w skład którego wchodzi bateria słoneczna oraz kabel do ładowania. Oprócz smartfonów, w ten sposób możemy ładować naszego notebooka czy tablet. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że w zależności od warunków atmosferycznych, napięcie może się zmieniać.