Duży ekran, duże możliwości – HP EliteBook 8760w

Laptopy z dużym ekranem nie są w naszym kraju zbyt popularne. Nawet te kupowane jedynie do domu, które rzadko są przenoszone, mają zazwyczaj około 15 cali. HP postanowił jednak zaproponować model o nieco większych gabarytach. Czy za dużymi rozmiarami kryją się też duże możliwości?

 

Wygląd zewnętrzny

HP EliteBook 8760w prezentuje się dość dobrze. Nie wyróżnia się może jakoś szczególnie jednak jest kilka elementów, które przykują nasza uwagę – na przykład pomarańczowy napis EliteBook Workstation. Dodaje on świeżości i nutkę polotu. Dla osób, które lubią zaglądać do środka swojego sprzętu mamy dobre wiadomości. Większość napraw da się wykonać po bezproblemowym zdjęci pokrywy lub przy użyciu prostego śrubokręta.

 

Praca

Na klawiaturze pracuje się dość dobrze. Klawisze są rozszczepione, dzięki czemu łatwiej jest trafić w te, które akurat chcemy. Touchpad jest duży i operowanie na nim nie sprawia większych problemów. Jest również dość czuły, więc nie ma sytuacji, w której musimy się męczyć aby przesunąć kursor w odpowiednie miejsce.

 

Osiągi

Matryce lcd Full HD (1920 x 1080) sprawia, że obraz prezentuje się bardzo dobrze. A osiągi? Dzięki procesorowi Core i7, 2630QM oraz grafice Nvidia Quadro 3000M sprawia, że wydajność jest bardzo wysoka. Próżno szukać w konstrukcjach przenośnych tak dobrej wydajności, więc każdy gracz powinien rozważyć te konstrukcję. Duża matryca pozwala w dobrym stopniu cieszyć się szczegółową grafiką nawet w nowych grach. Polecamy te notebooki z całą stanowczością osobom, które nie boją się jego rozmiarów i wagi niemal 5 kg.