Krótka historia komputerów

stary komputer

W naszym świecie komputery obecne są od stosunkowo niedługiego czasu. Zaczęły pojawiać się w latach osiemdziesiątych i od tej pory coraz szybciej zdobywały popularność na całym świecie. Ich ewolucja jest fascynująca i trudno obecnie wskazać przedmioty, które bardziej przez ten czas wpłynęły na nasze obecne życie.

W latach osiemdziesiątych pierwsze komputery były stosunkowo mało wydajne i różniły się znacząco od tych, których używam obecnie.Podłączało się je do telewizora, nie posiadały twardych dysków a głównym nośnikiem danych były kasety magnetofonowe, ewentualnie dyskietki. Przez to ich możliwości, nie mówiąc już o mocy obliczeniowej były kilkaset lub nawet kilka tysięcy razy mniejsze. Służyły jako proste edytory tekstu, można było na nich pograć w mało skomplikowane gry. Tak czy inaczej takie komputery jak Commodore 64 czy ZX Spectrum przyciągały użytkowników na długie godziny, ponieważ były czymś nowym i fascynującym.

Dzisiaj komputery ma praktycznie każda osoba a ich widok nie wzbudza większych emocji. Są nawet w takich miejscach, z których nie zdajemy sobie sprawy – w lodówkach, samochodach itd. Bez nich świat wyglądałby zupełnie inaczej.