Laptop czy komputer stacjonarny?

Branża komputerowa należy do jednej z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Od czasu do czasu przychodzi, więc taki moment gdy musimy wymienić swój komputer na nowy. Kupno komputera jest procesem dość złożonym i trzeba poświęcić chwilę aby dowiedzieć się co teraz opłaca się kupić. My postaramy się odpowiedzieć dla kogo lepszy będzie komputer przenośny a kto powinien postawić na tradycyjny komputer stacjonarny.

Udział laptopów w rynku jest już na tyle duży, że można powoli podejrzewać, że komputery stacjonarne idą w odstawkę. Jednak nie zawsze kupno laptopa ma uzasadnienie. Przede wszystkim dla osobo, która z komputera korzysta przede wszystkim w domu taki sprzęt może okazać się zupełnie niepotrzebny. Jeżeli ma on stać na biurku i nie być praktycznie ruszany to jaki jest cel tego, żeby to był laptop?

Do tego przy komputerze stacjonarnym, do którego podłączymy duży monitor komfort pracy jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku małego laptopa z 15 calowym ekranem. Widać to szczególnie przy grach komputerowych. Jeżeli już przy grach jesteśmy to trzeba wziąć pod uwagę, że komputer stacjonarny jest zazwyczaj znacznie bardziej wydajny. Zwłaszcza jeżeli porównamy dwa modele w takich samych cenach.

Laptopy albo netbooki przydadzą się przede wszystkim osobom, które muszą mieć dostęp do komputera niemal wszędzie. Lub takie, które pracują zarówno w domu jak i w terenie. Nie będą one zgrywać za każdym razem ważnych danych tylko zawsze będą je mieć przy sobie. Dlatego kupując laptop postawmy przede wszystkim na mobilność. W przeciwnym wypadku wystarczy nam komputer stacjonarny.