Monitoring gps w firmie transportowej?

Zarządzanie flotą samochodową w firmach transportowych

Zarządzanie flotą samochodową (szczególnie rozbudowaną) ma ogromne znaczenie w typowych firmach transportowych. Wdrożenie monitoringu floty samochodowej pozwala na panowanie nad urządzeniami, dogrywaniem harmonogramów, wybieraniem najbardziej optymalnych tras, a także pozwala czuwać na finansami. Ma to szczególne znaczenie w momencie, kiedy kierowcy tankują samochody w wybranych, sprawdzonych miejscach, tanich stacjach czy tez punktach, które oferują najlepszej jakości paliwo. Ale to nie wszystko.

Zalety zarządzania flotą samochodową w transporcie

Nowoczesne systemy monitoringu floty samochodowej oparte na gps wprowadzają wiele udogodnień do całego funkcjonowania firm transportowych. Po pierwsze, dzięki zastosowaniu systemów gps można w łatwy sposób zarządzać czasem pracy wszystkich kierowców (współpraca z tachografem cyfrowym), a niezwykle cenionym udogodnieniem monitoringu gps są powiadomienia o zbliżających się przekroczeniach czasów pracy. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest przestrzegać wymaganych przerw i odpoczynków, które to później przyczyniają się do uniknięcia np. kar finansowych, które nakładane są przez Inspekcję Transportu Drogowego. Po drugie, wiele systemów monitorowania ma możliwość ustawienia ostrzeżeń i alertów np. w momencie, kiedy dany pojazd należący do floty wjedzie do wyznaczonej strefy lub też ją opuści. Wiele osób wskazuje ogromne zalety wdrożenia tego typu rozwiązań.

Oszczędności firmowe

Jak się okazuje, nowoczesne systemy zarządzania flotą samochodową jak Verizon Connect pozwalają na rzeczywistą kontrolę nad flotą, a co w ostatecznym rozrachunku przyczynia się do dużych oszczędności. Dobrze dobrany system pozwala na zapobieganie wszelkiego rodzaju nadużyć, które mogą być generowane ze strony kierowców. Tu ogromne znaczenie ma chociażby nadzorowanie nad stylem jazdy, co w wielu przypadkach znacząco zmniejsza zużycie paliwa, a także różnorodne koszty eksploatacji pojazdów. Co więcej, nowoczesna lokalizacja GPS umożliwia sprawdzenie w każdym momencie, gdzie w danej chwili znajduje się pojazd firmowy, czy trzyma się wyznaczonej trasy, a kierowca robi sobie przerwy. To zaś znacząco wpływa na bezpieczeństwo kierowców, a także bezpieczeństwo transportowanego ładunku. Monitoring ma wiele zalet, dlatego też warto zastanowić się nad jego wdrożeniem.